İletişim Hattı +90 (286) 217 1014
Haberler

EİT TSO KADIN GİRİŞİMCİLER KONSEYİ 5. TOPLANTISI

  • 23.03.2012

Ekonomik İşbirliği Teşkilatı Ticaret ve Sanayi Odasından alınan yazıda, EİT TSO Kadın Girişimciler Konseyi 5. Toplantısı ve El Sanatları Sergisi’nin 26-27 Nisan 2012 tarihlerinde, Tacikistan’ın başkenti Duşanbe’de düzenleneceği bildirilmektedir.

 

Sergiye getirilecek ürünlerin gümrükten çekilmesinde “geçici kabul rejimi” uygulanacağı ve sağlanacak hizmetler karşılığı ücretli gümrükleme harcı alınacağı bildirilmektedir. Sergilenecek ürün kısmen ithal edilecek ise, ürünlere uygulanacak gümrük vergisi ürünün çeşidine göre belirlenecektir. Tüm EİT üyesi ülkelerine aynı oranlar uygulanmaktadır. Söz konusu oranlar Odamız Dış İlişkiler Servisinde yer almakta olup, Katma Değer Vergisi (KDV) %18’dir. Sergilenecek ürün mücevher gibi vergilendirilebilir ürün ise daha fazla gümrük vergisi ödenecektir. EİT üyesi ülkelerden katılımcılara talep ettikleri ölçüde stant sağlanacağı belirtilmekte olup, stant sayısına herhangi bir kısıtlama getirilmemiştir. Ayrıca, söz konusu toplantının programı, Tacikistan tarafindan tavsiye edilen otellerin listesi ve sergi alanın krokisi de Odamız Dış İlişkiler Servisinde yer almaktadır.

 

Söz konusu etkinliğe katılmak isteyenlerin iletişim ve sergilenecek ürünlerine ilişkin bilgilerinin, EİT TSO Sekretaryası’na gönderilmek üzere, 13 Nisan 2012 Cuma günü mesai bitimine kadar TOBBa iletilmesi gerekmektedir.

EİT TSO KADIN GİRİŞİMCİLER KONSEYİ 5. TOPLANTISI

Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası Kişisel Verilerin İşlenmesine İlişkin Aydınlatma Metnine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Devam etmeniz halinde, kabul etmiş olursunuz.

Tamam
Whatsapp ile İletişime Geç
İletişim Tercihi