Haberler


20
Çanakkale Milletvekili ve AK Parti Grup Başkan Vekili Sayın Bülent Turan, Çanakkale'deki meslek kuruluşları, sivil toplum kuruluşları temsilcileri ile Deniz Polis Evinde bir araya geldi.

Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Semizoğlu, Yönetim Kurulu Üyesi Semih Toprak, Meclis Üyeleri Şerif Mutlu, Ahmet Çiçek, Erol Özcan, Erdinç Bezgen ve Genel Sekreter Sema Sandal'ın katıldığı toplantıda Çanakkale ekonomisine katkı sunacak yatırımlar hakkında bilgi alışverişinde bulunuldu.

Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, Çanakkale Ezine Gıda İhtisas OSB'nin sadece Çanakkale'nin değil Türkiye'nin projesi olduğunu belirterek, 91 parselde yer alacak yatırımcıların bölgeye etkileri ile birlikte 8.000 tarım işçisine istihdam sağlayacağını, İlimizin tarım ürünlerinin marka değerinin atacağını belirterek : " Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası bu konuyu projelendirdi, bizler de sahip çıktık, elbirliği olunca güçbirliği de oluyor. Hiçbir OSB kuruluşunda olmadığı kadar hızlı karar süreçlerini sağladık. Hepimiz Çanakkale için istedik. İş dünyası ne kadar iyi olursa, ne kadar umutlu olursa bizler de mutlu oluyoruz. Gücümüzü sizler için harcamaktan, sizler için koşturmaktan keyif alıyoruz." dedi.

Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Semizoğlu da, Sayın Turan'ın Çanakkale için yaptıklarından dolayı teşekkür ederek " Ne zaman arasak, ne talep etsek her zaman kolaylaştırıcı oldunuz, çözüm için gayret gösterdiniz. Son yıllarda Çanakkale'ye yapılan yatırımlar için müteşekkiriz. Küçükkuyu- Midilli seferleri, Büyükhusun altında kruvaziyer liman, batıklarla ilgili planlanan çalışma, Ezine Gıda İhtisas OSB'ye destekleriniz için teşekkür ederiz. 14 Mayıs 2018 tarihli Bakanlar Kurulu kararı ile belirlenen OSB'lerde bedelsiz tahsis uygulamasında e Ezine ilçemiz 3.kademede yer almıştır ve bu da % 60 indirim demektir, % 60 hibe demektir. Bu çok önemli. İnşallah Çan'da 'da raporunu hazırlamış olduğumuz Çan Karma OSB'yi de hızla İlimize kazandırırız." dedi.
Okunma Sayısı: 987
resim