Haberler


21
Deniz yolu ile taşıma hizmeti veren DENTUR Avrasya Grup'un Yönetim Kurulu Başkanı Recep Ali Kaymaz, Başkan Yardımcısı Ramazan Hizarcı, Yönetim Kurulu Üyesi Bülent Yazıcı ve Genel Müdür Ünsal Savaş Yönetim Kurulumuzu ziyaret ettiler.

DENTUR Avrasya Grup Yönetim Kurulu Başkanı Recep Ali Kaymaz, Küçükkuyu - Midilli seferlerinin başlamasına yönelik desteklerinden dolayı Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası'na teşekkür ederek seferlerin duyurulması ve arttırılması için de ortak çalışma sürdürülmesini istedi. Bölge ekonomisine, turizmine önemli katkı sağlayacak olan seferlerin sürdürülebilir olması için fiyatları makul tuttuklarını ancak vize konusunda gerek kurlardaki artış gerekse kapı vizesi de olsa normal vize gibi bir süreç olmasının olumsuz etki yaptığını belirtti.

Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Fahrettin Ersoy, Meclis Başkan Yardımcısı Turgay Kılıç, Yönetim Kurulu Üyeleri Semih Toprak, Akın Yalman, Volkan Temiz ve Genel Sekreter Sema Sandal'ın da bulunduğu ziyarette konuşan Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Semizoğlu: "Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu olarak, Çanakkale ile Yunanistan'ın Midilli arasındaki deniz seferlerinin başlamasıyla ilgili en başından itibaren destek verdik. Önceden farklı lokasyon düşünülüyordu ancak en hızlı çözümü sağlama adına Küçükkuyu tercih edildi. ÇTSO Yönetimi olarak da o zamanda sizlerle yaptığımız görüşmelerde, tüm tur programlarının Çanakkale odaklı, konaklamalı ve planlanan seferlerin Çanakkale'ye en fazla katkı sağlayacak şekilde düzenlenmesi üzerine net tavrımızı koyduk. Sizden de bunun taahhüdünü aldık. Çanakkale'deki konaklama süresini ve turizm hareketliliğini artırmasını beklediğimiz Midilli seferlerinin hayırlı olmasını diliyorum" dedi.
Okunma Sayısı: 1157
resim