Haberler


22

 Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası, Güney Marmara Kalkınma Ajansı tarafından ilan edilen “2018 Yılı Mesleki Eğitimin Geliştirilmesi Mali Destek Programı” kapsamında Çanakkale’den başvuru yaparak başarılı olan 12 projenin tanıtımı için düzenlenen bilgilendirme toplantısına katıldı.

Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından hazırlanan ve Odamızın ortak olarak yer aldığı “Meslek Liseleri Boyut Değiştiriyor” projesi ile Odamızın iştirakçi olarakyer aldığı ve Odamız Proje Uzmanı N. Gökhan DOĞRU tarafından hazırlanmasına destek verilen Çanakkale Açık Ceza İnfaz Kurumu’nun “Hükümlülerin Mesleki Eğitimlerinin Geliştirilmesi ve Meslek Sahibi Olmalarının Desteklenmesi” projeleri başarılı bulunarak destek almaya hak kazandı.

Konuyla ilgili bilgi veren Genel Sekreter Sema Sandal, Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası’nın bölgemizin sosyal ve ekonomik değerlerine katkı sağlayacak her projenin içinde yer aldığını belirterek, Yönetim Kurulunun özellikle eğitim konusuna farklı baktığını ve her zaman eğitime karşı tereddütsüz pozitif ayrımcılık sağladığını ifade etti.

Genel Sekreter Sandal, başarılı bulunan 12 projenin Mesleki Eğitimin geliştirilmesi için Çanakkale’ye toplamda 6 Milyon 340 Bin TL. kaynak sağladığını söyleyerek, projelerin bölgedeki nitelikli ve ara eleman ihtiyacının karşılanmasına destek sağlanacağını belirtti.

Sandal, projelerde elde edilen kaynakların iyi kullanılmasının projelerin sürekliliği için büyük önem arz ettiğini ifade ederek, Güney Marmara Kalkınma Ajansının 2018 Mesleki Eğitimi Geliştirme Mali Destek Programıyla; özellikle sanayi sektörüne ihtiyaç duyulan ara elemanın yetiştirilmesi ve sanayiye işgücü temin eden Meslek Liselerinin altyapısına önemli bir destek sağlanmış olduğunu belirterek projelerin bölgemiz için hayırlı olmasını temenni etti.

Okunma Sayısı: 727
resim