Haberler

ÇOMÜ REKTÖRÜ PROF.DR YÜCEL ACER YÖNETİM KURULUMUZU ZİYARET ETTİ

  • 12.07.2018
  • canakkaletso

 Çanakkale 18 Mart Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yücel Acer, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mustafa Görün ve Ezine Meslek Yüksek Okulu Müdür Yardımcısı Dr. Öğretim Görevlisi Nurcan Berber Yönetim Kurulumuzu ziyaret etti.

Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Semizoğlu, Başkan Yardımcıları Fahrettin Ersoy ve Murat Aydoğdu, Yönetim Kurulu Üyeleri Akın Yalman, Deniz Tennioğlu, Semih Toprak, Özgür Ekşi, Genel Sekreter Sema Sandal ile ÇTSO Proje Uzmanı Gökhan Doğru’nun hazır bulunduğu görüşmede Üniversite Sanayi işbirliği konusunda görüş alışverişinde bulunuldu.

“ÇANAKKALE’NİN EN BÜYÜK FABRİKASI ÇOMÜ’DÜR”

Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Semizoğlu; “Çanakkale’nin en büyük fabrikası Çanakkale 18 Mart Üniversitesidir. Ülkede kriz de olsa aileler üniversitemizde okuyan çocuklarımıza bir şekilde az veya çok para aktarmak durumunda. Bu nakit akışı 50.000’i aşkın öğrenci sayısıyla bölge ekonomimize ciddi kaynak sağlıyor. Kalitesini her geçen gün arttıran Üniversitemiz için Rektörümüz Prof. Dr. Yücel Acer’e bir kez daha teşekkür ediyorum. Zor bir dönemde göreve geldi. Üniversitemizin iç yapısını, alt ve üst yapısını büyük bir özen ve özveriyle yeniden inşa ederek Çanakkale 18 Mart Üniversitesinin itibarını yükseltti. Artık birlikte çalışıp Çanakkale ekonomisi için yeni projeler üretebileceğimiz, kapısını istediğimiz zaman çalabileceğimiz bir Rektörümüz var. Bu Çanakkale için büyük bir kazanç ve fırsattır. Biz de Çanakkale Ticaret ve Sanayi odası olarak ortak akılla bu fırsatı en iyi şekilde değerlendireceğiz. Üniversitemizle beraber Ezine Gıda İhtisas OSB ve Teknopark başta olmak üzere yeni çalışmalar yapacağız.” dedi.

“ÜNİVERSİTEMİZİN KALİTESİNİ ARTTIRMAK İÇİN İŞ DÜNYASI İLE DAHA FAZLA İŞBİRLİĞİ YAPMALIYIZ”

Çanakkale 18 Mart Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yücel Acer; “ÇTSO Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Semizoğlu ve Yönetim Kurulu üyelerine yeni görevlerinde başarılar diliyorum. Üniversitemiz, University Ranking by Academic Performance (URAP) Araştırma Laboratuvarı 2016-2017 dönemi Türkiye’nin en iyi üniversiteleri sıralamasına göre 130 üniversite arasında 493.22 puanla üniversiteler genel sıralamasında 20 basamak birden yükselerek 34. sırada yer aldı. Diğer yandan ÇOMÜ, Tıp Fakültesi Olan Üniversiteler Genel Sıralamasında 26. sırada, Devlet Üniversiteleri Genel Sıralamasında ise 95 üniversite arasında 30. sırada yer alıyor. Çanakkale her anlamda özel bir şehir, buraya okumaya gelen her öğrenci aldığı eğitim, ilimizin rahat ve güvenli sosyal yapısı karşısında iyi bir öğrenim hayatı sürüyor. Öğrencilerimiz yaşadıkları bu ortamı memleketlerine gittiklerinde çevresine de anlatıyor. Üniversitemiz bu anlamda ciddi anlamda şehrimizin tanıtımına ve tercih edilmesine de katkıda bulunuyor. Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası da her zaman Üniversitemize ve Teknoparkımıza desteğini vermiştir. Bundan sonra çok daha verimli projeleri yine birlikte hayata geçireceğimizi düşünüyorum.” ifadelerine yer verdi.

Görüşmede Çanakkale 18 Mart Üniversitesi ile Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası arasında ortak projeler üretmek üzere çalışma komisyonu kurulması ve protokol imzalanmasına karar verildi. Karşılıklı hediyelerin verilmesi ve toplu fotoğraf çekimi sonrasında görüşme sona erdi.

ÇOMÜ REKTÖRÜ PROF.DR YÜCEL ACER YÖNETİM KURULUMUZU ZİYARET ETTİ
ÇOMÜ REKTÖRÜ PROF.DR YÜCEL ACER YÖNETİM KURULUMUZU ZİYARET ETTİ
ÇOMÜ REKTÖRÜ PROF.DR YÜCEL ACER YÖNETİM KURULUMUZU ZİYARET ETTİ
ÇOMÜ REKTÖRÜ PROF.DR YÜCEL ACER YÖNETİM KURULUMUZU ZİYARET ETTİ
ÇOMÜ REKTÖRÜ PROF.DR YÜCEL ACER YÖNETİM KURULUMUZU ZİYARET ETTİ