Haberler


08

 Edirne KOSGEB Müdürlüğü koordinatörlüğünde, Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası ve Namık Kemal Üniversitesi Teknopark ortaklığında yürütülmekte olan, Edirne, Tekirdağ, Kırklareli ve Çanakkale illerini kapsayan Avrupa İşletmeler Ağı Batı Marmara Konsorsiyumu (EEN WEST-MAR) toplantısı 5 Ekim 2018 tarihinde Çanakkale’de yapıldı.

Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası Kongre Fuar Merkezinde gerçekleştirilen toplantıda, Edirne KOSGEB Müdürü Veysel Vural, OSTİM KOSGEB ve COSME Uzmanı Uğurtan Sümer, Namık Kemal Üniversitesi EEN WEST-MAR Uzmanı Ayça TEPE ve Çanakkale EEN WEST-MAR temsilcisi ve ÇTSO Proje Uzmanı Gökhan Doğru hazır bulundu.

Toplantıda proje kapsamında, 2017 yılında hedeflenen ve gerçekleştirilen faaliyetler, 2018 yılı faaliyetleri ve bütçesi ile 2019 yılında gerçekleştirilmesi planlanan çalışmalar ele alındı. KOBİ’lerin rekabet güçlerinin arttırılmasına yönelik faaliyetlerin yürütüldüğü proje hakkında bilgi veren EEN WEST-MAR Çanakkale Proje Koordinatörü Genel Sekreter Sema Sandal, konsorsiyum olarak KOBİ’lerimizin finansmana erişimlerinin arttırılması ve yurt dışı pazarlara erişimin iyileştirilmesi için çeşitli faaliyetlerde bulunduklarını belirterek, firmaların yurt dışında ikili görüşmeleri yapmaları için Yurt Dışı İş gezileri düzenlediklerini ve finans sektörüne yönelik bilgilendirme seminerleri organize ettiklerini belirtti.

“ÜRETİM YAPAN FİRMALARIMIZ COSME PROGRAMI KAPSAMINDA ÜRÜNLERİNİ YURT DIŞINA ÜCRETSİZ OLARAK TANITMA İMKÂNINA SAHİP”

Genel Sekreter Sandal, firmalarımızın ihraç edilebilme yeterliliğine ve standartlarına sahip ürünlerinin, Kurumsal Avrupa Ağı (Enterprise Europa Network- https://een.ec.europa.eu) üzerinden firma profil bilgilerini hazırlayarak ürünlerini ve firmalarını ücretsiz olarak tanıtabileceklerini, hedef pazarlarda firmalarla iletişim kurabileceklerini ifade etti. Sandal, konuyla ilgili olarak firmaların Çanakkale EEN WEST-MAR temsilcisi ve Oda personeli Gökhan Doğru ile irtibata geçerek bilgi alabileceklerini ve başvuru yapabileceklerini belirtti.

Okunma Sayısı: 664
resim