Haberler


19

 Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası, TOBB MEYBEM Mesleki Yeterlilik ve Belgelendirme Merkezleri A.Ş. işbirliğinde 2. El Motorlu Kara Taşıtları Alım-Satım sınavları düzenledi.

8-9 Kasım 2018 tarihlerinde Çanakkale Peugeot Başaran Otomotiv Bayii’nde gerçekleştirilen sınavlarda 38 aday belge almak için teorik ve pratik sınavlara katıldı.

“MYK MESLEKİ YETERLİLİK BELGESİ ZORUNLULUĞU GETİRİLEN MESLEK SAYISI 117’YE ULAŞTI”

Mesleki Yeterlilik Mevzuatı ve sınavları hakkında bilgi veren Genel Sekreter Sema Sandal; “Mesleki Yeterlilik Kurumu Mesleki Yeterlilik Belgesi Zorunluluğu Getirilen Mesleklere İlişkin Tebliğ 11 Kasım 2018 tarihli ve 30592 sayılı Resmî Gazete ’de yayımlanarak yürürlüğe girdi. Böylelikle söz konusu tebliğ ile MYK Mesleki Yeterlilik Belgesi zorunluluğu getirilen meslek sayısı 81’den 117’ye çıktı. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının 2018/1 sıra numaralı tebliğinde yer alan 36 meslekte MYK Mesleki Yeterlilik Belgesi olmayan kişiler Tebliğin yayım tarihinden itibaren on iki ay sonra (11.11.2019 tarihinden sonra) çalıştırılamayacak.” dedi.

Genel Sekreter Sandal, Oda olarak planlanan Mesleki Yeterlilik sınavlarını, Çanakkale Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği başta olmak üzere ilgili tüm sektör paydaşları Kurum ve Kuruluşlara duyurarak, katılımın üst düzeyde sağlanması amacıyla çaba gösterildiğini belirtti. Sandal son olarak, sınav alanı için iş yerini tahsis ederek desteklerini esirgemeyen Peugeot Başaran Otomotiv yetkililerine bir kez daha teşekkür etti.

Okunma Sayısı: 435
resim