Haberler


22

TÜRKİYE TEKNOLOJİ BULUŞMALARI ÇTSO KONGRE FUAR MERKEZİNDE GERÇEKLEŞTİRİLDİ

E-TicaretSEM ve Eticaret Merkezi A.Ş. tarafından gerçekleştirilen Türkiye Teknoloji Buluşmaları, Ticaret Bakanlığımız ve Güney Marmara Kalkınma Ajansı destekleri, TOBB himayelerinde, Vodafone ve Akbank sponsorluğunda 22 Kasım 2018 Perşembe günü ÇTSO Kongre Fuar Merkezinde gerçekleşti.

Çanakkale Valisi Sayın Orhan Tavlı, TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Özer Matlı, Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası Başkan Yardımcısı Fahrettin Ersoy, Yönetim Kurulu Sayman Üye Özgür Ekşi, Yönetim Kurulu Üyeleri Akın Yalman, Deniz Tennioğlu, Volkan Temiz, STK Temsilcileri ile çok sayıda kurum kuruluş temsilcisi ve katılımcıların yer aldığı toplantıda Ülkemizde ve dünyadaki “E-Ticaret& E-İhracat” konularında konuşmacılar tecrübelerini aktardı.

ÇTSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Fahrettin Ersoy açılış konuşmasında;Sayın Valim, Sayın TOBB Yönetim Kurulu Üyemiz Özer Matlı Bey,  Değerli üyelerimiz, İş dünyasının çok kıymetli temsilcileri, Girişimcilerimiz, girişim adaylarımız, kıymetli konuklar.

Öncelikle, TOBB önderliğinde gerçekleştirilen Teknoloji Buluşmaları ile böylesine güzel bir organizasyona Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası olarak ev sahipliği yapmaktan memnuniyet ve gurur duyduğumuzu belirtmek isterim. Hepinize şahsım ve Odamız adına sevgi ve saygılarımı sunuyor, hoş geldiniz diyorum.

“DİJİTAL DÖNÜŞÜMÜ ÜYELERİMİZİN ÖNEMSEMESİ İÇİN ELİMİZDEN GELENİ YAPIYORUZ.”

Üyelerimizin rekabet gücünü arttırmak, 2023 hedeflerine azami katkı sunmak için çalışıyor,  projeler üretiyoruz. Güney Marmara’nın ilk UR-GE projesini yürütüyor, ikinciye hazırlanıyoruz. Odamız girişimi ile başlayan Ezine Gıda İhtisas OSB, Sayın Valimiz ve Sayın Vekilimiz Bülent Turan’ın desteği ile çok hızlı ilerliyor. Değişen ticaret kavramı ile birlikte adeta bir devrim niteliğinde olan dijital dönüşümü tüm üyelerimizin, esnafımızın önemsemesi için de elimizden geleni yapıyoruz. Çünkü üretmemiz, satmamız, ihracat yapmamız gerekiyor. Bunları yaparken dünyanın gerisinde kalırsak, e-ticareti öğrenmezsek, e-ihracat sitelerinden habersiz, inovatif çözümlerin farkına varamazsak ne yazık ki yok olmaya mahrum oluruz. Böyle bir lüksümüz yok. Teknolojiyi, dijital dönüşümü iş üretmek için kullanmalıyız. Ticarette, ihracatta kazanmak istiyorsak oyunu kurallara göre oynayacağız. Bu işin ana fikri budur. İlgili Bakanlıklarımızın bu konudaki destekleri için de şükranlarımızı sunuyoruz.

Programımız uzun, çok kıymetli konuşmacılarımız var. Hepimizin ufkunu genişleteceğine, vizyonumuza ışık tutacağına olan inancımla sizleri Teknoloji Buluşmaları ile baş başa brakıyor, emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” diyerek konuşmasını tamamladı.

 Moderatörlüğü televizyon programcısı Metin Uca tarafından yapılan konferans da sırasıyla; TOBB E-Ticaret Sektör Meclisi Başkan Yardımcısı Merter Özdemir, Vodafone KOBİ Satış Bölüm Direktörü Yusuf Aysal, Çanakkale Ticaret Borsası Başkanı Kaya Üzen, Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası Başkan Yardımcısı Fahrettin Ersoy, TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Özer Matlı, Ekonomist Sami Altınkaya, PTT A.Ş. Eğitim Dairesi Başkan Yardımcısı Hakan Yönden, Sefa Merve CEO’su Mehmet Metin Okur, Vodafone Pazarlama Müdürü Deniz Yağmur, Pasaport Pizza Genel Müdürü Mükremin Özdemir, acikinca.com kurucusu Mustafa Serkan Kubilay, EVBA Asansör Yöneticisi Musa Umut Çavuşgil, Sabah Gazetesi KOBİ ve Teknoloji Editörü Metin Can, sahibinden.com Genel Müdür Yardımcısı Banu Barbarosoğlu, Entegra Kurucu Murat Dişkıran, Ticimax CEO Cenk Çiğdemli, E-Ticaret Merkezi Direktörü Mehmet Erdemi, TEBB Kılavuz Dijital Pazarlama ve Satış Direktörü Arda Suvay, kariyer.net Güney Marmara Genel Müdürü Gülşah Ağralı Güven, E-Ticaret Merkezi Yönetim Kurulu Üyesi Birkan Babakol, Ars Medya CEO’su Serdar Aslan söz alarak, başarılı KOBİ örnekleri, E-Ticaret ile Yeni Dünya, Dijital Dünya’da Pazarlama Teknikleri konularında panellerin yapıldığı konferans da konuşmacılar sektörle ilgili bilgi ve tecrübelerini katılımcılarla paylaştı.  

Okunma Sayısı: 801
resim