İletişim Hattı +90 (286) 217 1014
Haberler

ÇTSO YÖNETİMİNDEN TOBB BAŞKANINA ZİYARET

  • 21.12.2018
  • canakkaletso

 Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Semizoğlu ve Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Fahrettin Ersoy 20 Aralık 2018 Perşembe günü TOBB Başkanı M. Rıfat Hisarcıklıoğlu’nu ziyaret etti.

 

TOBB İkiz Kulelerinde gerçekleştirilen görüşmede, üyelerimiz tarafından Odamıza iletilen talep ve öneriler gündeme getirilerek, Çanakkale’nin genel ekonomik durumu hakkında görüş alışverişinde bulunuldu.

 

“1915 ÇANAKKALE KÖPRÜSÜ VE EZİNE GIDA İHTİSAS OSB GİBİ BÜYÜK ÖLÇEKLİ YATIRIMLAR BÖLGEMİZİN REKABET GÜCÜNÜ VE İHRACAT RAKAMLARIN ARTTIRACAK”

 

ÇTSO Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Semizoğlu, Çanakkale’ye son dönemde yapılan orta ve uzun vadeli yatırımların geri dönüşlerinin bölgenin refah seviyesine ve kalıcı istihdamına büyük katkı sağlayacağını belirterek; “Teşvik sıralamasında 2. Bölge’de yer alan Çanakkale’nin daha fazla nitelikli ve bölgenin öncelikli sektörleri doğrultusunda yatırım alabilmesi için mutlaka teşvik sıralamasındaki yerinin değişmesi gerekiyor. Mevcut durumumuzla bizden daha alt teşvik sıralamasında bulunan illerle rekabet etme şansımız yok. Her il eşit olarak aynı kriterler doğrultusunda değerlendirilmeli. Çanakkale’de kişi sayısına düşen kitap ve kütüphane rakamları ile bölgemizin kalkınma seviyesini ölçmenin çok da adaletli bir değerlendirme olduğunu düşünmüyoruz. Son dönemde üyelerimizin bankalar ile büyük sıkıntılar var. Bu konuda sizlerin de desteklerinizi ve yardımlarınızı bekliyoruz. Hepimiz aynı gemideyiz” dedi.

 

TOBB Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu, Çanakkale’nin sadece bölgenin değil ülkemiz için manevi bir değer olduğuna değinerek, TOBB olarak her zaman yapılacak yenilik ve girişimlerin destekçisi olacaklarını ifade etti.

ÇTSO YÖNETİMİNDEN TOBB BAŞKANINA ZİYARET

Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası Kişisel Verilerin İşlenmesine İlişkin Aydınlatma Metnine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Devam etmeniz halinde, kabul etmiş olursunuz.

Tamam
Whatsapp ile İletişime Geç
İletişim Tercihi