İletişim Hattı +90 (286) 217 1014
Haberler

ÇTSO BAŞKANI SEMİZOĞLU TOBB TİCARET VE SANAYİ ODALARI KONSEY ÜYESİ TOPLANTISINA KATILDI

  • 28.12.2018
  • canakkaletso

 Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı ve TOBB Ticaret ve Sanayi Odaları Konsey Üyesi Selçuk Semizoğlu 25-26 Aralık 2018 tarihlerinde TOBB’de düzenlenen Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Ticaret ve Sanayi Odaları ve Ticaret Odaları Müşterek Konseyi toplantısına katıldı.

 

Ticaret Bakanı Sayın Ruhsar Pekcan, TOBB Başkanı Rıfat Hizarcıklıoğlu ve Konsey üyelerinin katılım sağladığı toplantıda, TOBB Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu; “Oda ve borsa camiası olarak, atılan adımların ekonomiye yansıması için üstümüze düşen her sorumluluğu yerine getirecek, daha çok çalışmaya, üretmeye devam edeceğiz." dedi.​     

 

Hisarcıklıoğlu, Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan'ın katılımıyla gerçekleştirilen TOBB Ticaret ve Sanayi Odaları Konseyi ve Ticaret Odaları Konseyi Müşterek Toplantısı'nın açılışında yaptığı konuşmada, son dönemde iş dünyasının üzerindeki yükleri azaltan, önünü açan kararlar alındığını söyledi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından peş peşe güzel haberlerin verildiğini ifade eden Hisarcıklıoğlu, yıllardır önemini vurguladıkları Ticari Alacak Sigortası'nın çıktığını hatırlattı.

 

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan ise konuşmasında, elektronik çek ve bono sistemini en kısa zamanda uygulamaya koyacaklarını belirterek, "Artık firmalarımız çek ve bonoyu elektronik ortamda sisteme sokabilecek, takip edebilecek." ifadesini kullandı. Bakan Pekcan, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğinin (TOBB) Ticaret ve Sanayi Odaları Konseyi ve Ticaret Odaları Konseyi Müşterek Toplantısı'nın açılışında yaptığı konuşmada, küresel ekonominin ticaret, teknoloji ve hukuki boyutunda önemli dönüşümler gerçekleştiğini söyledi.

 

 "HEDEFİMİZ KÂĞITSIZ GÜMRÜK"

 

Toplantı ile ilgili bilgi veren Başkan Semizoğlu, Odaların, özel sektörün ekonomik politikalarını belirlemek, tüketicinin korunması ve sağlıklı bir rekabet ortamı oluşturulması için gerekli ekonomik tedbirleri almak üzere birinci derece temsilcilerin bir araya gelmesinin önemine değinerek, ortak sorunlara elbirliği ile çözüm önerileri getirilmesinin TOBB Konseyin öncelikli görevleri arasında yer aldığını belirtti ve iş dünyasının sorunlarının en üst seviyede tartışıldığını ifade etti. Toplantıda teşvik yasasındaki yerimizin, bankacılık sistemindeki sıkıntıların, asgari ücretin sorunlarının ve bütün bürokrasinin gündeme geldiğini söyledi.   

 

ÇTSO BAŞKANI SEMİZOĞLU TOBB TİCARET VE SANAYİ ODALARI KONSEY ÜYESİ TOPLANTISINA KATILDI
ÇTSO BAŞKANI SEMİZOĞLU TOBB TİCARET VE SANAYİ ODALARI KONSEY ÜYESİ TOPLANTISINA KATILDI
ÇTSO BAŞKANI SEMİZOĞLU TOBB TİCARET VE SANAYİ ODALARI KONSEY ÜYESİ TOPLANTISINA KATILDI

Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası Kişisel Verilerin İşlenmesine İlişkin Aydınlatma Metnine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Devam etmeniz halinde, kabul etmiş olursunuz.

Tamam
Whatsapp ile İletişime Geç
İletişim Tercihi