Haberler


23

 Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu, ağırlıklı olarak dış giyim, eşya, plastikten PVC kapı pencere imalatı, değerli metali takı ve mücevherat imalatı, plastik poşet ve kutu üretimi, protez ve ortopedik ürün imalatı ile iştigal eden üyelerden oluşan 6 no’lu Meslek Grubu sektör temsilcileri ile bir araya geldi.

ÇTSO Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Semizoğlu, Başkan Yardımcısı Fahrettin Ersoy, Yönetim Kurulu Sayman Üye Özgür Ekşi, Yönetim Kurulu Üyeleri Deniz Tennioğlu ve Semih Toprak,  Meclis Üyesi ve 6 no’lu Komite temsilcileri Batuhan Eyit ve Kanber Koç, Genel Sekreter Sema Sandal ile Komite sorumlusu Seçil Uğur’un hazır bulunduğu toplantıda Meslek grubunda yer alan sektör temsilcileri tarafından talep ve öneriler gündeme getirildi.

“ÇANAKKALE OSB’NİN YATIRIMCI MÜTEŞEBBİSLERDEN OLUŞMASI MEMNUNİYET VERİCİ”

Çanakkale OSB’de kullanılan elektrik fiyatlarının muadil OSB’lere göre yüksek olduğunu belirten sektör temsilcileri sebebinin araştırılmasını talep etti. ÇTSO Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Semizoğlu, müteşebbislerden oluşan Çanakkale OSB Yönetim Kuruluna durumun iletileceğini belirterek, Çanakkale OSB Yönetim Kurulu’nun burada faaliyet gösteren firma sahiplerinden kurulu olduğunu ve artık her zaman kapısı çalınabilecek bir OSB Başkanı ve Müdürüne sahip olunmasının, sorunların giderilmesi açısından memnuniyet verici olduğunu belirtti.

“ÇANAKKALE’DE KURUMLAR TARAFINDAN YAPILAN MAL VE HİZMET ALIMLARI VE İÇİN ORTAK BİR PLATFORM KURULABİLİR”

Çanakkale’de mal ve hizmet alımları ilanlarında Kurumlara ve Belediyelere ulaşmada sorunlar yaşadıklarını belirten Meslek Komitesi üyeleri, bu durumun zaten olumsuz piyasa koşullarında kendilerini iyice zorladığını ve bu yüzden çoğu zaman işlerin dışarıya gittiğini belirttiler. Başkan Yardımcısı Fahrettin Ersoy bu konuyla ilgili olarak Çanakkale’de faaliyet gösteren tüm Kurum ve Kuruluşların herkes tarafından bilinen ortak bir platformda buluşturularak mal ve hizmet alım duyurularının yapılabileceğini, bu konuyla ilgili olarak yasal prosedürlerin araştırılabileceğini ifade etti.

“TİCARET SİTESİNDE YER SONU AŞILDI. BURADA BİRLİK VE BERABERLİK İÇİNDE HAREKET EDİLMELİ VE KAZANANIN ÇANAKKALE OLMALI.” 

Yönetim Kurulu Başkanı Semizoğlu, Ticaret Sitesi çalışmaları ile ilgili gelen bir soru üzerine; “Ticaret Sitesi’nde yer sonu çözülür. Burada işi kimin yaptığından çok kaç tacirimize ve tüccarımıza fayda sağlayacak ona bakılmalı. Bu tip işlerde bir Kurumların ismi değil Çanakkale kazanmalı. Biz Oda olarak her türlü desteği vermeye ve üzerimize düşen görevi yapmaya hazırız.” diyerek katılım sağlayarak katkı veren tüm sektör temsilcilerine teşekkür etti.

Okunma Sayısı: 825
resim