Haberler


29

 İstihdam Seferberliği 2019 çalışmaları kapsamında Çanakkale Valisi Sayın Orhan Tavlı Başkanlığında, Ezine Peynirciler Derneği yetkilileri ve üretim firmaları ile bir araya gelinerek görüş alışverişinde bulunuldu.

Çanakkale’nin Ezine ve Bayramiç İlçelerinde gerçekleştirilen ziyaretlerde, Çanakkale Valisi Sayın Vali Orhan TAVLI, Vali Yardımcısı ve İl Özel İdare Genel Sekreteri Abdullah Köklü, Ezine Kaymakamı Aliİkram Tuna, Çanakkale İŞKUR İl Müdürü Ali Çalışkan, Çanakkale SGK İl Müdürü Hilmi Ercan Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Selçuk Semizoğlu, Çanakkale Ticaret Borsası Başkanı Kaya Üzen ve Çanakkale Ticaret Borsası Meclis Başkanı Abdullah Deniz hazır bulundu.

Ezine Gıda İhtisas Organize Sanayi Bölgesinin kurulmasıyla, Ezine’nin ekonomisinde önemli yer tutan süt ve süt ürünleri tesislerinin bölge üreticisine sağlayacağı katkıların ele alındığı görüşmelerde heyet H.Ö. 444 Öztürkler, RK Süt Ürünleri ve Peysal Gıda firmalarını ziyaret etti.

“İSTİHDAM SEFERBERLİĞİ KAPSAMINDA SAĞLANAN DEVLET DESTEKELERİNDEN DAHA FAZLA ÜYEMİZİN YARARLANMASI İÇİN ÇALIŞIYORUZ.”

Çanakkale Valisi Sayın Orhan Tavlı Başkanlığında, Kamu Kurum ve Meslek Kuruluş yetkililerin katılımlarıyla Ezine ve Bayramiç ilçelerinde gerçekleştirilen ziyaretlerle ilgili bilgi veren Başkan Semizoğlu; “Üyelerimizi Valimiz Başkanlığında ziyaret ederek, sektörle ilgili yaşanan sorunları ve çözüm önerilerini birinci ağızdan dinledik. Bizler iş insanımızın sorunlarını dinlemek ve bunlara alternatif çözüm önerileri üretmek üzere bu makamlara geldik. Sahaya inmeden, üyemize dokunmadan, derdini dinlemeden masa başında oturarak sayısal veriler üzerinden çözüm üretilemeyeceğine inanıyorum. Bizim meşhur bir Atasözümüz var; ‘Tarlada izi olmayanın harmanda yüzü olmaz’ diye. Bizler üreticilerimizin yanında olarak, onların sorunlarını ilgili mercilere ileterek ticaretlerini kolaylaştırıcı faaliyetler üretmek zorundayız. İstihdam Seferberliği 2019 çalışmaları kapsamında firmalarımız için birçok farklı kalemde destekler sağlanıyor. Bizler, İstihdam Seferberliği kapsamında sağlanan Devlet desteklerinden daha fazla üyemizin faydalanması için sahada çalışmalar yapıyoruz.” dedi.

Ezine ilçesine yapılan Kültür Merkezi’nin çok isabetli bir yatırım olduğunu da ifade eden Semizoğlu, ticari hayatın sosyal hayat ile entegrasyonunun önemine değinerek, sosyal hayatlarında da mutlu bireyler yaratılmasının insanlık borcu olduğunu belirtti.

Okunma Sayısı: 231
resim