Haberler

ÇANAKKALE GAZETECİLER VE YAYINCILAR DERNEĞİ’NDEN ÇTSO YÖNETİM KURULU BAŞKANINA ZİYARET

  • 25.07.2019
  • canakkaletso

Çanakkale’de yayın yapan yerel gazeteciler tarafından kurulan Çanakkale Gazeteciler ve Yayıncılar Derneği,   Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Semizoğlu’nu ziyaret etti.

 

Dernek Başkanı  Aynur Ganiler ve Yönetim Kurulu Üyeleri  Güngör Yıldız, İlker Yurttaş, Sadettin Arslan ve Murat Kıray tarafından gerçekleştirilen  ziyarette Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Semizoğlu ile Genel Sekreter Sema Sandal hazır bulundu.

 

Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Semizoğlu,” Öncelikle yeni kurulan Derneğinizin hayırlı olmasını diliyor, böyle anlamlı bir günde, 24 Temmuz Gazeteciler Basın Bayramında ziyaret ettiğiniz için de ayrıca teşekkür ederek kutluyorum. Daha önceki görüşmemizde de söylediğim gibi yerel basının birlik içinde olması kaliteyi ve güçlü basını beraberinde getirir. Bu birlikteliği sağladığınız sürece daha da güçlü olmanız için sizleri destekleyeceğimi tekrar söylüyorum. Çok önemli bir görevi ifa ediyorsunuz, bir anlamda kamu görevi yapıyorsunuz. Kamuoyuna borcunuz var, sorumluluğunuz var. Her şeyi , kim ne yapıyorsa doğru olarak yazmanızı istiyoruz sadece. Doğruyu da basın, yayın, yanlışı da basın yayın. Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası kâr amacı  güden bir kurum değil, siyaset yapan bir kurum ise hiç değil. Biz kamu kurumu niteliğinde bir meslek kuruluşuyuz, siyaset üstüyüz. Üye odaklı hizmet anlayışı ile çalışıyoruz. Ama ne yazık ki yaptıklarımız, projelerimiz, söylediklerimiz bazen basında layığı ile yer bulmuyor. Aynı şekilde önemli yol kat edip hayata geçiremediğimiz projelerimiz var.  Bunların da niye gerçekleşmediğini sizler çok iyi biliyorsunuz ama yerel basınımızda yer almadı, kamuoyu yeterince bilgilendirilemedi. Bu söylediklerim; gerek diğer kamu kuruluşları tarafından gerekse siyaseten yapılan, Çanakkale’mize olumlu katkı sunan her iş için, her yatırım için geçerlidir. Yapılanı da , yapılmayanı da , neden yapılmadığını da yazmalısınız. Bu mantıkla çalışan tüm gazeteci arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Güçlü ve birlikte olduğunuz sürece Çanakkale kazanır, siz kazanırsınız.” dedi.

 

Dernek Başkanı Aynur Ganiler de : “ Günlük yayın yapan tüm gazetecileri davet ederek bir yola çıktık, dernek kurmaya karar verdik. Yola devam eden 47 üyemiz ile doğru habercilik anlayışını esas alarak,  dayanışma içinde mesleğimizin itibarını yükseltmek istiyoruz. Hiçbir kurumun ya da kişilerin baskısı, etkisi olmadan mesleğimizi en iyi şekilde yapmak arzusundayız. Bu anlayışımızı destekleyen ve doğrulayan  yaklaşımınız ve duyarlılığınızdan ötürü de çok teşekkür ediyorum.” dedi.

 

Görüşmenin ardından “Gazeteciler ve Basın Bayramı” anısına pasta kesimi gerçekleştirildi

 ÇANAKKALE GAZETECİLER VE YAYINCILAR DERNEĞİ’NDEN  ÇTSO YÖNETİM KURULU BAŞKANINA ZİYARET
 ÇANAKKALE GAZETECİLER VE YAYINCILAR DERNEĞİ’NDEN  ÇTSO YÖNETİM KURULU BAŞKANINA ZİYARET