İletişim Hattı +90 (286) 217 1014
Haberler

ÇTSO BAŞKANI BÜLEND ENGİN'İN SEÇİM SONUCU YORUMU

  • 30.10.2015

 Demokratik bir seçim sonucunda milletimizin iradesi, tercihi belli olmuştur. Milletimize bu seçim sonuçlarının hayırlı olmasını diliyoruz.

Siyaseten belirsiz ortamlar, iş dünyası için de sıkıntılar doğurmaktadır. Dünya ekonomilerinin sarsıldığı, sınırlarımızda savaşların yaşandığı, ülkemiz içinde terör olaylarının arttığı bir dönemde siyasette bir karmaşa ve belirsizlik ülkemizi daha büyük sıkıntılara sokabilirdi. Milletimiz sağduyusunu kullanarak yönetimde görmek istediği partiyi seçmiştir. Bu seçim sonrası siyasi ortamın daha rantabl ve geleceğe yönelik kararları hızla alacağını buna göre de iş dünyasının uzun vadeli yatırımlar yapacağını düşünüyoruz.

Ülkemiz sanayileşme yolunda yürüyerek, daha çok istihdam, daha çok ihracat hedefiyle işadamlarımız üretim ve yatırımlarını yeni dönemde hızla planlayacaklardır. İş dünyası siyasetin berrak ortamında yatırım yapabilir. Uzun vadeli planlarını ancak bu tür ortamlarda yapabilir. Bugünden itibaren oluşmasını beklediğimiz güven ortamında, ekonomi yönetiminin de alacağı kararlarla işadamlarımız yatırımlarını, üretimlerini gözden geçireceklerdir. Daha büyük bir heyecan içinde ülkemizin kalkınması için yeni hamleler, yeni projelerle hareket edeceklerdir. Türkiye’nin 2023 hedefleri vardır. Elbette 2015 yılında yaşanan sıkıntılardan dolayı bu hedefe yürürken bazı zaman kayıplarımız olmuştur. Ancak sandıktan çıkan tek partili yönetim şekli bu kaybı kısa sürede atlatmamız için fırsatlar, imkanlar sağlayacaktır.

Bülend ENGİN

Yönetim Kurulu Başkanı

ÇTSO BAŞKANI BÜLEND ENGİN'İN SEÇİM SONUCU YORUMU

Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası Kişisel Verilerin İşlenmesine İlişkin Aydınlatma Metnine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Devam etmeniz halinde, kabul etmiş olursunuz.

Tamam
Whatsapp ile İletişime Geç
İletişim Tercihi