İletişim Hattı +90 (286) 217 1014
Haberler

TOBB ÇANAKKALE AKADEMİK DANIŞMANINDAN ÇTSO’YA ZİYARET

  • 20.04.2022
  • canakkaletso
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Çanakkale Akademik Danışmanı Prof.Dr. Selahattin Kanten Yönetim Kurulunu ziyaret ederek yapılacak çalışmalar hakkında görüş alışverişinde bulundu.

ÇTSO Kongre Fuar Merkezinde gerçekleştirilen görüşmede Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Semizoğlu ve Genel Sekreter Sema Sandal hazır bulundu.

“İLİMİZ EKONOMİSİNİN GELİŞİMİNE VE KALKINMASINA DESTEK OLMAK İÇİN ULAŞTIRMA VE LOJİSTİK FAKÜLTESİ İSTİYORUZ”

Görüşmeyle ilgili bilgi veren Başkan Selçuk Semizoğlu; “İlimiz, 1915 Çanakkale Köprüsünün kurulmasıyla Ege, Marmara ve Trakya hinterlandının tam merkezine konumlandı. Yüzde yüz doluluk oranına sahip Çanakkale OSB ve Biga OSB, müteşebbisleri inşaata başlayan Ezine Gıda İhtisas OSB, kurulma süreçleri devam eden Çan Karma OSB ve Ayvacık Jeotermal Gıda OSB ile İlimiz tarım ve tarıma dayalı gıda sanayinde en önemli üretim ve lojistik üssü haline gelecek. Bu üretim ve lojistik ekosistemini nitelikli insan kaynağıyla desteklememiz ve büyütmemiz gerekiyor. TOBB Akademik Danışmanımız Prof. Dr. Selahattin Kanten hocamızdan bunun altyapısı için gerekli çalışmaları yapmasını talep ettim. Sonrasında konuyla ilgili lobicilik faaliyetlerine başlayacağız.”
TOBB ÇANAKKALE AKADEMİK DANIŞMANINDAN ÇTSO’YA ZİYARET

Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası Kişisel Verilerin İşlenmesine İlişkin Aydınlatma Metnine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Devam etmeniz halinde, kabul etmiş olursunuz.

Tamam
Whatsapp ile İletişime Geç
İletişim Tercihi