İletişim Hattı +90 (286) 217 1014
Haberler

YENİ YILA GİRERKEN SANAYİ ELEKTRİĞİNE YÜZDE 16 İNDİRİM YAPILMASI SANAYİCİLERİMİZE MORAL OLMUŞTUR

  • 31.12.2022
  • canakkaletso
Yılın son iş gününde sanayi abone grubunda elektriğe yüzde 16 düzeyinde bir indirim kararı ile sanayicilerimiz için önemli bir destek sağlanmıştır.
 
EPDK Başkanı Sayın Mustafa Yılmaz’ın ifadesi ile serbest piyasada elektrik tavan fiyatı 4800 TL/MWh’den 4200 TL/MWh’ye düşürüldü. Böylece serbest piyasada satılan elektrik fiyatı üzerinden elektrik tüketimi yapan özellikle sanayi kuruluşlarında elektriğin bedelinin de yüzde 10 ila yüzde 15 oranında düşmesi bekleniyor.
 
Sanayicilerin üretim maliyetlerinin en önemli kısmını elektrik giderleri oluşturmakta, bu durum da rekabet gücünü azaltmakla birlikte özellikle son zamlarla birlikte işletmelerin sürdürülebilirliğini riske sokmaktaydı.
 
Açıklanan indirimle birlikte sanayicilerimizin elektrik giderlerinin azalacak olması bizlere umut vermiş, moral olmuştur.
 
Üretimi, sanayiciyi destekleyen ve teşvik eden bu karar için ; Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a, emeği geçen bakanlarımıza ve iş dünyasının sorunlarını her platformda dile getiren, bizlerin sesi olan Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanımız Sayın Rifat Hisarcıklıoğlu’na teşekkür ediyor , uzun süreli olmasını diliyorum.
 
Saygılarımla,
 
T.Selçuk SEMİZOĞLU
Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı
TOBB Ticaret ve Sanayi Odaları Konsey Üyesi
YENİ YILA GİRERKEN SANAYİ ELEKTRİĞİNE YÜZDE 16 İNDİRİM YAPILMASI SANAYİCİLERİMİZE MORAL OLMUŞTUR

Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası Kişisel Verilerin İşlenmesine İlişkin Aydınlatma Metnine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Devam etmeniz halinde, kabul etmiş olursunuz.

Tamam
Whatsapp ile İletişime Geç
İletişim Tercihi